שתלים, שיקום על גבי שתלים, וכירורגיית עצם נלווית

מה כבר ניתן לחדש על שתלים? בארצנו הקטנטונת, ביחס לשיעור האוכלוסיה, אנו נחשבים  לאחת המדינות המובילות במספר השתלים הדנטליים המבוצעים ביחס לגודל האוכלוסיה.
בשל הפופולריות הרבה של נושא השתלים בישראל, ארצנו היא בין המובילות במחקר, פיתוח ו”נועזות” הביצועים, שיש לציין – הולכת ועולה עם השנים.
יותר ויותר רופאים מבצעים היום שתלים, שכן מדובר בתחום ריווחי וכדאי. כאן המקום להיזהר. זהו התחום היותר מסוכן ברפואת שיניים וטעויות עשויות להיות בלתי הפיכות ומסוכנות. כאן דרוש ידע ספציפי וניסיון מצטבר כדי להתמודד עם בעיות שעלולות להתעורר תוך כדי התהליך. מחקרים מצאו שבין שליש לחצי ממקרי ההשתלות מציגים בעיה מורכבת שמחייבת התמודדות נאותה.
ההנחה הרווחת היא שכירורגים של פה ולסת או פריודונטים (מומחי חניכיים) הם אלה שצריכים לבצע שתלים. יש לציין שעד לפני כ 5 שנים , שתלים דנטליים לא נלמדו בתחומי התמחות אלה. כך ששתלים בעיקרם הם תחום נלמד עצמאי. בנוסף לכך מה שלחלוטין אינו בתחום התמחותם הוא השיקום על גבי השתלים, מה שאינו פחות חשוב מההשתלה עצמה.אז נוצר מצב שרופא אחד מבצע את ההשתלה ורופא אחר מבצע את השיקום.  לעומת זה, אימפלנטולוגים מתמקצעים בדרך כלל גם בחלק הכירורגי וגם בחלק השיקומי של ההשתלות, דבר המקנה להם יתרון לא מבוטל על פני מי שעוסקים בלעדית רק באחד התחומים. זו אינה נחשבת עד כה להתמחות רשמית של משרד הבריאות, אף רופא שיניים בישראל אינו רשאי לקרוא לעצמו מומחה להשתלות, ואת הידע וההתמקצעות יש לעשות בהשתלמויות רבות בארץ ובחו”ל.
 

שתלים במרפאת ד”ר בירשאן

ד”ר בירשאן השתלם באימפנטולוגיה בארץ ובחו”ל והוא DIPLOMATE מטעם ארגון המשתילים הבינלאומי (ICOI ). ארגון זה הוא הגדול והרציני ביותר בעולם בתחום ההשתלות, והוא זה שמוציא את כתב העת הנחשב ביותר בתחום IMPLANT DETISTRY . תואר ה DIPLOMATE  הוא התואר הגבוה ביותר שניתן על ידי הארגון, מחייב למידה והשתלמויות לאורך שנים, וכן ביצוע מקרים מורכבים וקשים יעם מעקב קליני ארוך טווח , תוך עמידה בקריטריונים אקדמיים, הצגתם בארץ ובעולם, ועמידה בבחינה קשה בעל פה  בפני ועדת מומחים בינלאומית לצורך קבלת התואר .
כמוכן ד”ר בירשאן הוא EXPERT IN ORAL IMPLANTOLOGY מטעם איגוד המשתילים הרשמי הגרמני (DGOI). תואר זה מקנה הרשאה והכרה ביטוחית רשמית לביצוע שתלים בצרפת וגרמניה.
חבר פעיל בעמותה הישראלית להשתלות דנטליות (IAOI). למעשה, הוא עוסק בהשתלות מורכבות ושיקום על שתלים  מ-1998.
 

סיכויי הצלחה לשתלים סביב 97%

סיכויי ההצלחה של שתלים נעים כיום סביב עד 97% (הסיכויים יורדים מעט ככל שהביצוע הוא יותר מסתכן – אך מדובר בסיכויים גבוהים מאוד). עישון כבד וסכרת לא מאוזנת מורידים מאוד את סיכויי ההצלחה.
היום, לא מספיק לדעת להכניס את השתלים – זהו ידע בסיסי חשוב, אך  יש צורך בידע מורכב ורב על מנת להשתיל עצם, להרים סינוס וכו’ .
בלסת תחתונה, מרחק של 6 מ”מ מעצב הלסת התחתונה נחשב למרחק בלתי אפשרי לביצוע שתל. אצלנו במרפאה, נכון להיום ניתן לבצע זאת באמצעות טכנולוגיה צרפתית מתקדמת של שתלי דיסק המוחדרים מהצד לעצם ומאפשרים שיקום על שתלים גם בגובה של 4 מ”מ בלבד מהעצב
שתלים לשיניים תל אביב
במרפאת השיניים שלנו נעשה שימוש ביוטכנולוגי בפיברין (דבק ביולוגי ) המופק מדם המתרפא על ידי צנטריפוגה מיוחדת. התהליך קרוי PRF (platelets rich fibrin ) . באמצעות השיטה אנו משיגים ריפוי מהיר ומוצלח יותר וכן בניית עצם טובה יותר.
 
במרפאה מתבצעות הרמות סינוס פתוחות וסגורות לשם השגת גובה עצם בלסת העליונה, וכן שימוש בבלוקים של עצם הנלקחים מהמתרפא וממקורות חיצוניים. לשם כך קיים במרפאה מכשיר מיוחד הפועל על גלי קול ומסוגל להסיר עצם ללא קידוח ומבלי לפגוע ברקמה הרכה. הטכנולוגיה היא חדשה מאוד וקרויה Piezo surgery (כירורגיה על ידי גלי קול ) .   על ידי כך מבוצעת כירורגיה נעימה הרבה יותר, ומושג ריפוי קל יותר ולא טראומטי.
ברוב המקרים, ניתן היום אם המתרפא חפץ בכך, להחליף את השיניים התותבות בשיניים קבועות.
ברשותנו חדר ניתוח, במקרים של כירורגיה מורכבת, קיימת אפשרות להרדמה כללית.
סגירת תפריט
Call Now Button